בדיקות תוכנה מושגים

בעולם של בדיקות תוכנה מושגים הם הבסיס להכל

בעולם של בדיקות תוכנה מושגים הם הבסיס לכל אחד מהתהליכים המתבצעים בתהליך שמטרתו העיקרית היא בחינת התוכנה במצבים שונים למניעת תקלות ובאגים אבל כאשר מבינים מתוך עולם בדיקות תוכנה מושגים שונים לעומק מצליחים להבין את המהות הכוללת של כל תהליך בדיקה.

האם נוצרו לעולם של בדיקות תוכנה מושגים יחודיים ?

לעולם של בדיקות תוכנה מושגים יחודיים , הצורך במושגים אינו ייחודי רק לעולם בדיקות התוכנה אך הוא בהחלט יוצר צורה של התמקדות בסוג הבדיקה ומטרתה.

אילו סוגי בדיקות תוכנה קיימות כיום

התוכנות והמשחקים הקיימים כיום שונים מאוד בתצורתם, אבל ישנם כמה בדיקות שהם הבסיס להכל, האחת נקראת בדיקות ui והשנייה היא בדיקות אוטומציה, אפשר מעצם שמם של הבדיקות להבין את מטרת הבדיקה אבל ללא ספק אלו הן הבדיקות הכי בסיסיות והכי חיוניות לכל סוג של תוכנה באשר היא.

בדיקות ui

בדיקות ui  הן בדיקת ממשק משתמש (User Interface) שבו הבוחן בודק אם האתר או האפליקציה נראים טוב מנקודת המבט של המשתמש, למעשה היא אחד מסוגי הבדיקות הנפוצים והחשובים ביותר כיוון שההתייחסות שלה היא למשתמש הישיר.

בדיקות אוטומציה

בדיקות אוטומציה נעשות כדי להפוך כמה משימות לאוטומטיות שבדרך כלל נעשות באופן ידני. סוג זה של בדיקות משמש בעיקר במבחני תפקוד , עומסים, והתאמות למערכות שונות שבהם יכול להיות קשה לבדוק כל תרחיש אפשרי בבדיקה ידנית אז אותה בדיקה אוטומטית פותרת זאת ומעבר להכל תהליך אוטומציה מאפשר להריץ בדיקות מהירות יותר, אמינות יותר וגם לחזור על הבדיקה שוב ושוב.

היתרונות של בדיקות תוכנה

בדיקות אוטומציה הן כלי רב עוצמה עבור כל חברה המעוניינת לשפר את אבטחת האיכות שלה. ניתן להשתמש בו לבדיקות רגרסיה, בדיקות עומס, בדיקות ביצועים, בדיקות אבטחה ועוד. היתרונות של אוטומציה הם בכך שהיא מפחיתה עלויות ומגבירה את הפרודוקטיביות .

לסיכום נאמר שאין כיום ספק שתהליכי אוטומציה לבדיקות תוכנה הפכו את התוכנות והמשחקים של היום לאיכותיים יותר, טובים וקלים יותר לתפעול על ידי המשתמש עצמו כך שאין באמת דרך לעצור את ההתפתחות של הכלים שעוזרים לעולם התוכנה להפוך טוב יותר יעיל יותר וחסכוני יותר עבור היוצרים והמשתמשים

Call Now Button דילוג לתוכן