מהי בדיקת תוכנה qa ואיך להשתמש בה נכון

בדיקות תוכנה (Quality Assurance) היא אחד מהתהליכים הנפוצים ביותר בשלבי פיתוח של אפליקציות ותוכנות. כל תוכנה או אפליקציה צריכה לעמוד בדרישות מסוימות בכדי לפעול בצורה טובה, ללא באגים וללא נפילות של התוכנה במהלך השימוש. ברגע שתוכנה יוצאת לשוק הפתוח היא צריכה לעבוד בצורה יעילה ולספק מענה בתחום אותו היא משרתת. אם אתם רוצים לדעת בדיקת תוכנה qa מה זה ואיך זה יעזור לעסק שלכם, כדאי לכם להכיר את המטרות של הבדיקות הללו ואת החידושים האחרונים בתחום. בהמשך המאמר נסביר על בדיקת תוכנה qa מה זה ואיך היא יכולה לשרת את האינטרסים הכלכליים והארגוניים של החברה שלכם.

סוגים של בדיקת תוכנה qa

בדיקת תוכנה qa היא שם כולל לסוגים שונים של בדיקות אבטחת איכות. בין הבדיקות הנפוצות אפשר למצוא את בדיקות התפקוד שמטרתן לוודא שתוכנה פועלת בהתאמה למפרט המוגדר של צוות הפיתוח ואת הבדיקות הפונקציונליות שמטרתן היא לבדוק כל פונקציה של התוכנה בנפרד. סוגים נוספים הם בדיקות ממשק משתמש שמטרתן לוודא שהתוכנה קלה ונוחה לשימוש ובדיקות אבטחת תוכנה שמטרתן לבדוק את ההגנה של התוכנה מפני האקרים. בכדי לבצע את הבדיקות הללו אתם צריכים צוות מיומן ומנוסה שיעשה זאת בשבילכם. אם חשבתם לגייס עובדים חדשים לעבודות אבטחת תוכנה, כדאי שתכירו את האופציות למיקור חוץ, אשר יחסכו לכם משאבים רבים בעבודות בדיקות התוכנה.

אילו כלים לבדיקות qa הם הפופולריים ביותר?

בכדי ליישם פעולות של בדיקות תוכנה, צריך להשתמש בכלים טכנולוגיים שונים. אם בעבר היו משתמשים בעיקר בכלים ידניים לצורך ביצוע בדיקות, היום אפשר למצוא מעבר משמעותי של בדיקות באמצעות כלים אוטומטיים. מטרת הכלים הללו היא לבצע את בדיקות התוכנה באופן מהיר יותר ובצורה אוטומטית, גם אם מדובר באלפי שורות של קוד. הבדיקות האוטומטיות מביאות את רמת איכות המוצרים הטכנולוגיים הקיימים היום לשיא טכנולוגי שלא היה קיים עד היום. כלים פופולריים נוספים הם כלי הניהול של ביצוע בדיקות התוכנה. מכיוון שמדובר בשימוש במידע רב ועבודת מעקב שוטפת אחרי פיתוח של תוכנות ואפליקציות, ניהול תהליך הבדיקה הוא חשוב במיוחד והוא מתבצע בצורה אופטימלית עם כלים ייעודים לניהול הבדיקות.

איך להשתמש נכון בבדיקות התוכנה?

בכדי שכל בדיקת תוכנה תהיה אופטימלית לצרכי החברה שלכם, חשוב לבצע את בדיקות התוכנה מוקדם ככל האפשר בתהליך פיתוח התוכנה. מלבד זאת, חשוב שיהיה סנכרון בין מחלקת הפיתוח למחלקת בדיקות התוכנה ושיתוף פעולה הדדי, בכדי לזהות באגים מהר ככל הניתן ולשמור על המוניטין של החברה שלכם. גם אם אתם לא מבינים בתחום בדיקות התוכנה, אתם יכולים לקבל את כל הכלים המעשיים הטובים ביותר לביצוע בדיקות. אנחנו בחברת וריסופט מביאים איתנו ניסיון של מעל ל-20 שנה בתחום בדיקות התוכנה ואנחנו יכולים לספק לכם את צוות פיתוח האוטומציה המוביל כיום בישראל.

בדיקת תוכנה qa מה זה ואיך מתחילים לבצע בדיקות?

אם אתם רוצים לדעת עוד על בדיקת תוכנה qa מה זה ואיך להשתמש בה בצורה נכונה, זה הזמן ליצור איתנו קשר דרך האתר ואנחנו בחברת וריסופט נספק לכם את כל המידע הרלוונטי ביותר לשיפור תהליכי בדיקות התוכנה בחברה שלכם.

Call Now Button דילוג לתוכן