מה זה פיתוח אוטומציה

אוטומציה בבדיקות קיימת כבר הרבה שנים. למעשה עוד משנות ה- 90 חברת מרקורי המיתולוגית הביאה לעולם כלי אוטומציה, ניהול בדיקות ועומסים. אבל רק ב- 10 שנים האחרונות היא התפתחה מאוד והפכה לחלק בלתי נפרד מתהליך בדיקת התוכנה, ובאופן כללי יותר מתהליך פיתוח התוכנה. למעשה עם כניסת תחום ה- DevOps לעולם הפיתוח, הצורך בבדיקות אוטומטיות הפך להיות מהותי הרבה יותר. ישנם סוגי בדיקות תוכנה שונים ורבים ואוטומציה היא רק אחת מהם. למעשה, כאשר שואלים מה זה פיתוח אוטומציה
מתכוונים בדרך כלל לבדיקות קצה לקצה או בדיקות API שנעשות על ידי בודק אוטומציה. בפועל, בדיקות אוטומטיות הן הרבה יותר רחבות וכוללות בתוכן מגוון רחב של בדיקות ממוכנות.

ישנם סוגי בדיקות תוכנה שונים – כולם רלוונטיים

ישנם מספר סוגי בדיקות תוכנה ממוכנות, כגון בדיקת יחידות (שמתבצעות בדרך כלל על ידי מתכנתים), בדיקות Component שנמצאות על התפר בין הפיתוח לבין הבדיקות, בדיקות ברמת מערכת שמתייחסת למערכת הנבדקת כקופסה שחורה, בדיקות ביצועים עומסים, בדיקות חדירה, ועוד סוגים של בדיקות ממוכנות. נכון יותר לומר שאוסף הכלים והשיטות אשר בודקים בצורה ממוכנת מערכת נקראים בדיקות אוטומטיות, כל אחת מהבדיקות הללו מהוות חלק בפאזל וקריטיות לאמינות המערכת הנבדקת.

פיתוח אוטומציה הוא תהליך יצירת תוכנה לאוטומציה של משימות

היום בעולם פיתוח אגי’לי, אוטומציה של בדיקות כתהליך שעוזר להבטיח את האיכות של מוצר תוכנה הוא נפוץ מאוד, תחום הבדיקות האוטומטיות במתכונתו הנוכחית התחיל מחברות ענק שהבינו, לאחר שקיצרו את ה- Time To Market בצורה דרסטית באמצעות DevOps, שצוואר הבקבוק עבר מצוות הפיתוח לצוות הבדיקות, ועל מנת לאפשר לשחרר מהר יותר מוצר איכותי, חייבים להאיץ את תהליכי האוטומציה של בדיקות וכך לבדוק יותר בדיקות בפחות זמן.

כולנו אוהבים איכות

ישנם גורמים רבים שקובעים את האיכות של תוכנה ולא מדובר רק בתכונות שהיא מספקת, הדבר הראשון שמשפיע על תוכנה בעולם פתוח של רשתות חברתיות ומידע זמין הוא ביקורות באינטרנט. אפשר היום בקלות לשמוע על אנשים שהשתמשו בתוכנה או בקלות אפשר לבדוק אם יש תלונות או פידבקים באתר החברה או בדפי המדיה החברתית וזה כמובן מתחבר באופן ישיר לכך שחברות לוקחות ברצינות את מה שהמשתמשים שלהם ירגישו וירצו לחלוק עם העולם לגבי המוצר שלהם.

כדאי ושווה להתייחס למוצר שלכם, תוכנה או משחק כמשהו שהוא בעל ערך למשתמשים- איכות ומוניטין טוב יכול להגיע רק לאחר בדיקות תוכנה מקצועיות.

במידה ואתם עדיין לא סגורים על מה זה פיתוח אוטומציה היכנסו לקריאת מאמר נוסף..

Call Now Button דילוג לתוכן